مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران فوق العاده، با تاریخ عظیم، دوستانه ترین مردم و نفس گیر ترین معماری است. این کشور از تمدن های باستانی و روزهای باشکوه گذشته صحبت می کند. با باغ های دوست داشتنی و بازارهای پر رونق، یکی از آن کشورهای خاورمیانه است که باید در لیست هر مسافر […]

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران فوق العاده، با تاریخ عظیم، دوستانه ترین مردم و نفس گیر ترین معماری است. این کشور از تمدن های باستانی و روزهای باشکوه گذشته صحبت می کند. با باغ های دوست داشتنی و بازارهای پر رونق، یکی از آن کشورهای خاورمیانه است که باید در لیست هر مسافر باشد. در این مقاله؛  بهترین مکان ها برای بازدید در ایران ذکر شده است.

 

1. کاخ گلستان، تهران

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

یکی از مکان های برتر در تهران بازدید از با شکوه ترین بنای تاریخی شهر یعنی کاخ گلستان است. این مجموعه با شکوه محل اقامت رسمی سلسله قاجار  بود. همچنین ترکیبی قابل توجه از سبک های معماری ایرانی و معاصر اروپایی را به نمایش می گذارد، که بسیاری از هنر ایران را در قرن های 19 و 20 نشان می دهد.

شما به راحتی می توانید یک روز را صرف تحسین 17 سازه ای که کاخ گلستان را تشکیل می دهند، از جمله بسیاری از سالن ها، اتاق ها، موزه ها و باغ های دیدنی و جذاب بکنید. که همه آنها در زمان حکومت پادشاهان قاجار ساخته شده اند و همین امر باعث شده است این مکان یکی از مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران باشد.

 

 2. مسجد نصیرالملک، شیراز

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

شیراز پر از مساجد زرق و برق دار است، اما یکی که زیباترین آنها مسجد نصیرالملک شیراز است، (همچنین معمولا به عنوان مسجد صورتی شناخته می شود). این مسجد که در سال 1888 در دوران سلسله قاجار تکمیل شد، به خاطر پنجره های شیشه ای چند رنگ آن مشهور است که به خورشید صبح اجازه می دهد تا یک نمایش نور باشکوه بر روی زمین داشته باشد.

به همین دلیل مسجد نصیرالملک در میان عکاسان بسیار محبوب است و قطعا یکی از مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران است.

 

3. دریاچه مهارلو، شیراز

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

شیراز را بدون بازدید از دریاچه خیره کننده مهارلو ترک نکنید. همچنین به عنوان دریاچه صورتی به دلیل مقدار جزر و مد قرمز در آب شور آن شناخته می شود. این شگفتی طبیعی شگفت انگیز فقط یک ساعت رانندگی از شیراز فاصله دارد  و اگر می خواهید مناظر زیبای اطراف شهر را مشاهده کنید، کاملا ارزش گشت و گذار را دارد.

بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه نمک در ماه تابستان است، زمانی که آب از دریاچه بیشتر تبخیر می شود و رنگ های صورتی را شدیدتر می کند. دوربین خود را فراموش نکنید، زیرا این مکان قطعا یکی از مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران است.

 

4. قلعه راین

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

 

سفر خود را در کرمان با بازدید از دومین قلعه خشتی بزرگ جهان یعنی قلعه باشکوه راین اغاز کنید.  این قلعه در دوران ساسانی ساخته شده است. قلعه نیز با وجود بلایای طبیعی که مجبور به تحمل آن بود، به خوبی حفظ شده است. گفته می شود که حدود ۵۰۰۰ نفر تا حدود ۱۵۰ سال پیش در این ارگ زندگی می کردند و ساختار فعلی که می بینید بر روی خرابه های یک قلعه قدیمی ساخته شده است.

قلعه راین به سه بخش تقسیم شده است: یک بخش برای پادشاهان، یک بخش برای اربابان و ثروتمندان و یک بخش برای مردم عادی. دیوارها و برج ها هر یک از این مناطق را از هم جدا می کنند.

 

 

5. باغ دولت آباد، یزد

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

باغ دولت آباد، یکی از آرام ترین مکان های یزد است. ساخته شده در سال 1750، و زمانی محل اقامت بنیانگذار سلسله زند، کریم خان زند بود.

فضای داخلی به سادگی مسحور کننده است. شما با پنجره های بزرگ رنگارنگ شیشه ای از انواع الگوها و طرح ها استقبال خواهید شد و بسیاری از گردشگران محلی را خواهید دید که در آنجا عکس می گیرند! باغ خود نیز یک مکان شگفت انگیز برای قدم زدن آرامش بخش است. این باغ  توسط یک استخر طولانی احاطه شده است.

 

6. چهل ستون، اصفهان

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

چهل ستون زیبا، یک کاخ قرن هفدهم است که در انتهای یک استخر طولانی در داخل باغ چهل ستون ثبت شده توسط یونسکو واقع شده است. این بنا توسط شاه عباس دوم به عنوان مکانی برای سرگرمی، پذیرایی و مراسم (مانند تاجگذاری) ساخته شده است.

این کاخ نه تنها مکانی عالی برای سفر به عقب در زمان و یادگیری در مورد تاریخ سلسله صفوی در ایران است، بلکه پناهگاهی برای متعصبان معماری و عکاسی است. علاوه بر این، باغ اطراف یک مکان عالی برای قدم زدن صلح آمیز و آرامش بخش است.

 

7. حمام سلطان امیر احمد، کاشان

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

سفر خود به کاشان را با کاوش در یکی از دیدنی ترین حمام های کشور آغاز کنید. حمام سلطان امیر احمد، در قرن شانزدهم یک آبگرم باستانی ایرانی است و به شما یک نگاه اجمالی به زندگی محلی در روزهای گذشته می دهد.

شما توسط قدم زدن در داخل حمام سلطان امیر احمد، دکوراسیون نفیس بر روی دیوارها و سقف مسحور خواهید شد. موزاییک های رنگارنگ، طلا پیچیده و کاشی های فیروزه ای و نقاشی های درخشان در اطراف از زیبایی های این حمام به شمار می آید.

 

 

8. روستای ابیانه، کاشان

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

 

ابیانه یکی از مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران و یکی از قدیمی ترین روستاهای ایران است. قدمت آن به 2500 سال پیش برمی گردد. همچنین به لطف خوشه ای زیبا از ساختمان های خاک رس قرمز به عنوان “روستای قرمز” شناخته می شود.

این روستا توسط یونسکو برای فرهنگ محلی، زبان، معماری و لباس های بسیار خوب حفظ شده است. همچنین، مردم محلی در اینجا به گویش خاصی از فارسی صحبت می کنند که فقط مخصوص این روستا است و برخی از کلماتی که آنها استفاده می کنند به قرن سوم قبل از میلاد باز می گردد! 

 

9. ترکمن صحرا

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

هم مرز با ترکمنستان و دریای خزر، یک تابلوی بی پایان از تپه های سبز وجود دارد. ترکمن صحرا، یک منطقه از استان گلستان است. نشانه های قابل توجه این منطقه گورستان خالد نبی، شناخته شده برای صدها سنگ قبر مرموز  و گنبد قبوس و.. است.

این سازه گواهی بر تبادل میان فرهنگ و  یک نمونه برجسته از طراحی ساختاری نوآورانه اولیه اسلامی بر اساس فرمول های هندسی است که به یک نمونه اولیه برای برج های مقبره در سراسر ایران، آناتولی و آسیای مرکزی تبدیل شده است.

 

10. سازه های آبی شوشتر

مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران

 

این سیستم زیبا از تونل هایی با سنگ طبیعی ساخته شده و به عنوان یک سیستم لوله کشی قرن ها خدمت می کند. این سیستم پیچیده آبرسانی توسط تمدن های مختلف در طول قرن ها توسعه ساخته شده است.

آغاز سیستم شوشتر به قرن پنجم قبل از میلاد باز می گردد، زمانی که اعتقاد بر این بود که این سیستم توسط پادشاه ایران داریوش کبیرآغاز شده است. آب از رودخانه کارون از طریق کانال های ساخته شده توسط انسان منحرف شد و جریان را از طریق تونل هایی که از طریق سنگ طبیعی حفر شده بود، فرستاد. و این سازه را به یکی از مکان های توریستی شگفت انگیز در ایران تبدیل کرده است.

 

و در آخر، شما میتوانید به راحتی  بلیط تبریز کیش، بلیط تبریز به تهران، بلیط تهران به تبریز، پرواز تبریز آنکارا و بلیط استانبول از تبریز را از وب سایت خلبان گشت تهیه کنید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *